Jedlo ovplyvňuje vaše sny. Po TÝCHTO potravinách budete mať zaručene nočné mory!

Ak máte nekvalitný spánok, alebo dokonca nočné mory, skúste sa zamyslieť nad tým, čo je príčinou. Podľa najnovších štúdií za to môžu niektoré potraviny. Trebárs burgery, syry alebo sladkosti.

Štúdia došli k prekvapivému záveru. Keď si totiž dáte pred spaním veľký hovädzie burger, pravdepodobnosť výskytu nočných môr sa zvýši 3,5-krát! Tieto klasické burgery obsahujú vedľa hovädzieho mäsa taktiež roztavený syr, slaninu, majonézu a cibuľu. Super kombinácia, ale úplne nevhodná pred spaním. José Gabriel Medina, odborník na liečbu spánkových porúch, uviedol, že táto kombinácia je pre spánok absolútne vražedná!

Tore Nielsen, profesor psychiatrie a riaditeľ laboratória Dream and Nightmare v Montreale, dokonca tvrdia, že jedlo môže ovplyvniť u niektorých ľudí sny. Samozrejme že existujú aj iné faktory ako len jedlo, ktoré majú vplyv na spánok.

Avšak v jednej štúdii, ktorú publikoval psychiater Nielsen v časopise Frontiers in Psychology, takmer dvadsať percent vysokoškolákov, ktorí sa zúčastnili výskumu, uviedlo, že ich sny boli ovplyvnené jedlom, ktoré skonzumovali neskoro v noci. Najčastejšími spúšťačmi zlých snov boli mliečne výrobky, ďalej korenené mäsité pokrmy a jedlá, ktoré obsahovali veľa cukrov.

Niektoré štúdie sa dokonca zaoberali účinkom syrov na sny. Odborníci zistili, že sny sa líši podľa toho, aký typ syra zjete pred spaním. Najhoršie je vraj čedar.

Existuje niekoľko možných dôvodov, prečo sú potraviny častým spúšťačom škaredých snov. Ide o množstvo živín v potravinách, neznášanlivosť laktózy alebo ťažšie trávenie konkrétnej kombinácie bielkovín, ktoré narušia spánok a snívanie.

“Keď jete niečo, čo zhoršuje trávenie a počas noci spôsobí ťažkosti, pravdepodobne budete mať zlé sny, alebo dokonca nočné mory,” hovorí Tore Nielsen.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho medzi svojich priateľov na Facebooku.

Zdroj: dreams.co.uk