Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Zapálila som bobkový list. Pozrite sa čo sa stalo po 10 minútach stalo! - Škandál ! Woman test

Zapálila som bobkový list. Pozrite sa čo sa stalo po 10 minútach stalo!

Bobkový list, je všeobecne známa bylina hojne využívaná v kuchyni. Celým menom ide o vavrín ušľachtilý, ktorý má svoje korene v Malej Ázii.

V poslednom storočí je však pestovaný predovšetkým v oblasti Stredomoria, kde je typickým dochucovadlo radu pokrmov. Vzhľadom k tomu, že je bobkový list silne aromatický, nachádza uplatnenie nielen v kuchyni. Z tohto až mrazí!

Kedy bobkový list využiť?

Jeho najčastejšie využitie je v období plnom stresu a únavy. Ak ste teda práve vystresovaní z práce či zo školy, bobkové listy sú tou správnou voľbou. Ich silná aróma Vás zbaví všetkého napätia a úzkosti.

Ako na to?

Bohato Vám postačí malá nádobka (miska), bobkový list a oheň.

Suchý list potom zapáľte, odložte do pripravenej mištičky a nechajte ležať po dobu cca 10 minút v miestnosti, kde si prajete následne relaxovať. Verte, alebo nie, bobkový list dodá miestnosti kompletne novú a príjemnú atmosféru.

Prečo je bobkový list tak zázračný?

Pri spaľovaní bobkových listov dochádza k uvoľňovaniu špecifických látok, ktoré pôsobia na nervový systém, a pomáhajú tak telo uvoľniť a regenerovať.

Úplne teda postačí, keď si sadnete do danej miestnosti a budete silnú arómu zhlboka vdychovať a vydychovať. Uvidíte, že sa za pár minút zbavíte stresu i úzkosti, ktoré ste za celý deň nazbierali.

Kedy môže bobkový list ešte pomôcť?

Vzhľadom k tomu, že má bobkový list vedecky preukázateľné protizápalové účinky, je úžasným pomocníkom pri rôznych druhoch ochorení.

Dokáže tiež pomôcť pri epileptických záchvatoch či uvoľňovaní upchatých dýchacích ciest.

Pozitívne účinky tohto zázraku z prírodnej lekárne možno tiež uvidieť pri problémoch s nespavosťou či zvýšenom cholesterole. Je tiež skvelým regulátorom hladiny cukru v krvi.

ZDROJ: prosvet FOTO: pixabay.com