Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Hurikán Dorian mieri do Európy. Dorazí už o pár dní. Aké nebezpečenstvo hrozí Slovensku? - Škandál ! Woman

Hurikán Dorian mieri do Európy. Dorazí už o pár dní. Aké nebezpečenstvo hrozí Slovensku?

Hurikán Dorian dosiahol najvyššieho, piateho stupňa vo chvíli, keď sa nachádzal nad ostrovom Bahamy. Turisticky vyhľadávanú destináciu v Karibiku takmer zrovnal so zemou a zanechal po sebe sedem mŕtvych. Podľa meteorologičky má Dorian doraziť v polovici septembra aj do Európy. Čo to bude konkrétne znamenať pre Slovensko?

Hurikán Dorian podľa portálu Heute.at smeruje na východ a v polovici septembra by mal začať ovplyvňovať počasie v severnej a strednej Európe. Hurikán už z najvyššieho piateho stupňa zoslabol na druhý. Vietor, ktorý ho sprevádza má rýchlosť okolo 170 km/h. Pohybuje sa veľmi pomaly a za posledný deň prešiel len asi 48 kilometrov.

Na ostrovoch zničil až 45% budov a vyžiadal si minimálne 5 ľudských obetí. Státisíce ľudí bolo evakuovaných. Hrozilo, že tento prírodný živel sa bude presúvať aj k americkej pevnine, na Floridu.

K nám by mal hurikán Dorian dôjsť zhruba za 10 dní. Nemusíme sa ale báť, že by dorazil v takej sile, s ktorou pustošili Karibik. “Hurikány sú v podstate tropickej cyklóny a keď mieri z Karibiku, pohybujú sa po východnom pobreží Ameriky, tam zoslabnú, zmení sa v tlakovú níž a potom sa môžu dostať späť cez Atlantik, väčšinou cez Veľkú Britániu alebo Škandinávii nad Európu. Sem už sa ale dostanú ako tzv. Ex-hurikán, “ opisuje vývoj meteorologického javu Dagmar Honsová.

Článok pokračuje na ďalšej strane.