Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Samovražda režisérky Rumanovej († 30): Prečo to urobila? Slová, z ktorých mrazí! - Škandál ! Woman test

Samovražda režisérky Rumanovej († 30): Prečo to urobila? Slová, z ktorých mrazí!

Smrť mladej režisérky Márie Rumanovej († 30) značne otriasla slovenskou filmovou scénou. Talentovaná mladá žena, ktorá debutovala filmom Hotel Úsvit a pracovala pre slovenskú televíznu stanicu RTVS, mala údajne spáchať samovraždu.

Podľa jej pedagóga Jara Vojtka (50) bola vraj “príliš krehká”, špekuluje sa však, že trpela depresiami …

Absolventka Ateliéru dokumentárnej tvorby FTF VŠMU v Bratislave, ktorá už počas štúdia získala v roku 2013 cenu za réžiu na festivale študentských snímok, sa okrem dokumentárnych filmov venovala tiež príprave kultúrnych relácií Umenie pre RTVS.

Spolupracovala na projekciách pre inscenácie v Slovenskom národnom divadle, na starosti mala aj réžiu slovenskej audioknihy Ruzká Klasika od Daniela Majling, a zároveň pracovala na niekoľkých dokumentárnych projektoch spolu s fotografom a kameramanom (donedávna aj životným partnerom), Martinom Kollárom (47). Bola to teda žena, o ktorú bol v pracovnej sfére veľký záujem.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk