Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Herecké nebo v smútku: Zomrel dlhoročný český herec z obľúbených filmov - Škandál ! Woman test

Herecké nebo v smútku: Zomrel dlhoročný český herec z obľúbených filmov

Výtvarník, maliar, herec a dlhoročný člen Divadla Járy Cimrmana, zomrel vo veku 88 rokov. Známy cimrmanológa s divadlom spolupracoval takmer 50 rokov a máloktorá slávna hra sa zaobišla bez neho.

Narodil sa 2. januára 1931 v Rychnove nad Kněžnou. Bol významným členom Divadla Járy Cimrmana, zároveň sa živil ako maliar, grafik a scénograf.

Okrem pôsobenia v cimrmanovských hrách sa objavoval aj vo filme. Podieľal sa na všetkých predstaveniach divadla okolo Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka výtvarne, vo všetkých z nich hral.

V divadle pôsobil od roku 1970. Výpočet jeho rolí je veľmi dlhý, známy je ako pomocný učiteľ Václav Poustka z Dobytie severného pólu, maliar Žila z aktu, rytier Hynek z Michle v hre Blaník, dedo Vševed z hry Dlhý, Široký a Krátkozraký, Bierhanzel z Vraždy v salónnom coupé alebo napríklad inšpektor z Vyšetrovanie straty triednej knihy.

Článok pokračuje na ďalšej strane.