Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Matka kojila dcéru v Chráme svätého Víta, strážca ju vyhodil. Na Facebooku sa spustila smršť - Škandál ! Woman

Matka kojila dcéru v Chráme svätého Víta, strážca ju vyhodil. Na Facebooku sa spustila smršť

“Toto nie je miesto na dojčenie, choďte von!” Začula Kanaďanka Marianne Drouin v katedrále sv. Víta. Zamestnancovi Správy Pražského hradu (SPH) sa nepáčilo, že v chráme začala dojčiť svoju takmer dvojročnú dcéru Laylu.

Žena z Montrealu do Prahy pricestovala okrem dievčatka aj so svojím manželom. V stredu si vyrazili na výlet na Pražský hrad. Keď si prezerali slávny chrám, povedala si dcéra o mlieko.

“Bola unavená kvôli časovému posunu, hladná (keď cestujeme, je menej), bolo horúco, všetko pre ňu bolo nové a dojčenie ju upokojuje,” vysvetlila Blesk.cz žena. Sadla si v chráme na schod a začala dcérku dojčiť, po chvíľke jej ešte nasadila široký klobúčik, cez ktorý nebolo prsia vidieť.

To sa však nepáčilo strážcovi. Najprv ženu podľa jej slov vyzval, aby sa postavila, a potom ju vykázal von. “Ak chcete byť liberálna matka, tak kľudne buďte, ale vonku,” je počuť vo videu, ktoré natočil Mariannin manžel. Nasleduje výmena názorov, pri ktorej muž matku niekoľkokrát neústupne vyzýva, aby šla dojčiť von.

“Odmietla som odísť, on na tom ale trval a stále opakoval, že v kostole sa dojčiť nesmie,” povedala rozhorčená žena s tým, že za celé dva roky sa jej niečo podobné stalo prvýkrát. Odbiť sa ale nedala a aj napriek protestom urputného strážnika zostala na mieste.

Článok pokračuje na ďalšej strane.