Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Športový svet v slzách. Tenisová hviezda bojovala do posledných chvíľ, rakovina ju zlomila - Škandál ! Woman

Športový svet v slzách. Tenisová hviezda bojovala do posledných chvíľ, rakovina ju zlomila

Športový svet sa zahalil do smútku po hroznej správe z Nemecka. V obklopení rodiny navždy odišla austrálska tenisová hviezda, ktorá podľahla rakovinovému ochoreniu. Nedávno nás opustil po ťažkej chorobe aj bývalý slovenský reprezentant.

Športový svet prišiel o ďalšiu významnú osobnosť, ktorá okrem početných výhier na tenisových kurtoch pomáhala vychovať ďalšie veľké mená tohoto krásneho športu. Po boji s rakovinou prostaty navždy odišiel do športového neba Austrálčan Peter McNamara (†64).

McNamara získal všetky tri prvenstvá spolu s krajanom Paulom McNameem, prvýkrát triumfovali v roku 1979 na Australian Open, ďalšie dve si vybojovali vo Wimbledone (1980, 1982). McNamarovi sa darilo aj v dvojhre, v ktorej vyhral päť turnajov a najvyššie bol na 7. mieste rebríčka ATP.

Kariéru ukončil už vo veku 28 rokov pre zranenie kolena. Neskôr pôsobil ako úspešný tréner, spolupracoval s krajanom Markom Philippoussisom, Bulharom Grigorom Dimitrovom či Číňankou Wang Čchiang.

Slovenskí fanúšikovia si ho môžu pamätať aj z exhibície Tennis Classic 2014. V Bratislave zabával divákov spolu s Američanom Johnom McEnroeom, Čechom Ivanom Lendlom a iránskym šoumenom Mansourom Bahramim.

„Je ťažké uveriť, že po 50 rokoch priateľstva ‚Macca‘ odišiel… život si žil naplno a budeš nám chýbať kamarát,“ napísal jeho dlhoročný kamarát a deblový partner Paul McNamee na sociálnej sieti.

Vo veku 64 rokov zomrel bývalý austrálsky tenista Peter McNamara. Trojnásobný grandslamový šampión vo štvorhre skonal vo svojom dome v Nemecku po boji s rakovinou prostaty.

FOTOGALÉRIA: