Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Smrť za mrežami: spoluväzňov pašeráčky Terezy H. zabíjajú neznesiteľné podmienky - Škandál ! Woman

Smrť za mrežami: spoluväzňov pašeráčky Terezy H. zabíjajú neznesiteľné podmienky

Pakistanské väzenie v Láhaure, kde si za pašovanie deviatich kíl heroínu odpykáva trest Tereza Hlůšková (23), je zmietané otrasnými klimatickými podmienkami.

Väzni kolabujú, pretože tu panuje pekelné horúco. Jeden trestanec, ktorý tu tiež sedel za drogový delikt, ani cez rýchlu pomoc lekárov neprežil.

Tereza Hlůšková má v pakistanskej väznici Kot Lakhpat stráviť 8 rokov a 8 mesiacov, za mrežami už strávila takmer rok a pol. Minuloročné leto prežila v zdraví, to tohtoročné si už ale stačilo vybrať svoju daň.

Spoluväzeň pašeráčky, ktorý si tu odpykával trest za obchodovanie s drogami, podľahol horúčave, ktorá za mrežami panuje. Smutný osud väzňov dobre ilustruje otrasné podmienky, ktorým v pakistanskom kriminále Tereza čelí. Panujú tu horúčavy presahujúce 45 stupňov Celzia v tieni.

Článok pokračuje na ďalšej strane.