Slovensko má prvú prezidentku: Zuzana Čaputová zložila sľub a vyzerala skvele! FOTO

Politička, advokátka a občianska aktivistka Zuzana Čaputová (45) dnes oficiálne zložila slávnostný sľub a stala sa prvou prezidentkou Slovenska. Stalo sa tak 2 a pol mesiaca od víťazstva v prezidentských voľbách. Funkciu prevzala od Andreja Kisku, ktorý ju počas volieb podporoval. Na inauguračnom obrade vyzerala nová hlava štátu perfektne a ukázala, že je skutočná dáma.

Zuzana Čaputová sa dnes stala prvou prezidentkou v histórii Slovenska. Z skôr neznámej advokátky, ktorá bola počas prezidentských volieb úplnou favoritkou, je v tejto chvíli už piata hlava štátu.

Slávnostný sľub zložila v bratislavskom sídle slovenskej filharmónie. Vo svojom prejave zdôraznila, že chce byť prezidentkou všetkým občanom. “Zložením ústavného sľubu preberám všetky záväzky a povinnosti verejnej služby. Neprišla som vládnuť, prišla som slúžiť občanom, obyvateľom Slovenska. V súlade s ústavným sľubom, ktorý som pred chvíľou zložila, budem slúžiť blahu slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín žijúcich v Slovenskej republike” uviedla a s úplnou vážnosťou dodala, že službu, ku ktorej sa zaviazala, vníma ako obrovskú zodpovednosť.

Článok pokračuje na ďalšej strane.