Prísne tajné krstiny Archieho: Kráľovský pár zverejnil prvé fotografie! Za kmotry išli sestry princeznej Diany?

Na hrade Windsor sa v sobotu konalo veľké kráľovské mecheche. V tamojšej súkromnej kaplnke bol pokrstený potomok princa Harryho a bývalej herečky Meghan Markle Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Veľkolepého obradu sa zúčastnil princ William s manželkou Kate, helikoptérou priletel princ Charles s manželkou Camillou. Prvé fotografie odhalili, že kmotrom malého Archieho boli zrejme sestry zosnulej princeznej Diany!

V sobotu popoludní sa na hrade Windsor konala ďalšia kráľovská ceremónia. Hrad, ktorý obýval už Viliam I. Obľúbil si ho princ Harry s manželkou Meghan. V máji minulého roka sa na hrade Windsor konala ich veselka a rozsiahly hradný komplex vybrali aj ako miesto krstín svojho prvého potomka.

Od prvopočiatku sa špekulovalo, že malý Archie Harrison Mountbatten-Windsor bude pokrstený práve v tudorovskej kaplnke, kde sa konala svadba jeho rodičov, avšak kráľovský pár nakoniec rozhodol, že slávnostná ceremónia prebehne v malej súkromnej kaplnke ležiacej v hradnom komplexe.

Meghan s Harrym už mnohokrát ukázali, že sú pár, ktorý ide proti zaužívaným zvyklostiam, čo sa potvrdilo aj počas plánovania krstín ich prvorodeného synčeka. Na rozdiel od obľúbeného kráľovského páru princa Williama a vojvodkyne Kate rozhodli, že krstiny malého Archieho budú súkromnou akciou, na ktorej pozvú len hŕstku najbližších.

Navyše si nepriali, aby u ich príchode a príchode hostí do kaplnky boli prítomní novinári. “Tento krok je v rozpore s rozhodnutím vojvodou a vojvodkyňou z Cambridge, ktorí nechali kamery, aby točili ich deti pri krstinách spolu s príchodom rodinných príslušníkov a krstných rodičov, než sa odobrali na súkromnú recepciu, “ uviedla reportérka Roya Nikkahová pre Sunday Times.

Dlho sa špekulovalo, kto sa ceremónie zúčastní, Meghan s Harrym nakoniec fanúšikov nenechali dlho čakať a na ich oficiálnej sociálnej sieti zverejnili fotografie, ktoré vznikli v Zelenom salóniku na hrade Windsor. Fotky nájdete na nasledujúcej strane.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk