Strava predstavuje 90% úspechu pri chudnutí: Jedzte týchto 24 potravín a zbavte sa tuku natrvalo

18. Kuracie prsia
Kuracie prsia sú jedným z najlepších zdrojov bielkovín, pretože 85 gramov poskytuje bielkoviny vo výške 22 gramov a len 2 gramy nasýtených tukov.

Jeho konzumácia potláča chuť do jedla a pomáha metabolizmu.

19. Obyčajný grécky jogurt
Grécky jogurt má nízky obsah cukru, sodíka i sacharidov a obsahuje kvalitné bielkoviny. Skutočnosť, že má minimum sacharidov, znamená aj nižší podiel mliečneho cukru laktózy.

Je však bohatý na probiotiká, ktoré podporujú trávenie a regulujú škodlivé baktérie v črevách.

Vyberajte si vždy čistý, neochutený a nesladený grécky jogurt. Konzumujte ho priamo alebo si ho pridajte ho do vašich smoothies, zeleniny či iných jedál.

20. Kokosový olej
Kokosový olej je bohatým zdrojom mastných kyselín, ktoré regulujú cholesterol v krvi, posilňujú funkcie mozgu a liečia záchvaty v prípade epilepsie.

Obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (alebo MCT). Tie sa ľahko trávia a konvertujú na energiu, na rozdiel od triglyceridov s dlhým reťazcom, ktoré sa skladujú v pečeni vo forme tuku.

Kokosový olej potláča chuť do jedla a zvyšuje spotrebu kalórií počas zvyšku dňa. Môžete ho konzumovať rôznymi spôsobmi – priamo alebo ako súčasť iných jedál.

21. Chia semená
Chia semená majú vysoký obsah bielkovín, omega-3 mastných kyselín, fosforu, horčíka a vápnika.

Vegetariáni používajú tieto semená ako náhradu mäsa, pretože sú mimoriadne bohaté na bielkoviny.Obsahujú tiež veľa vlákniny.

Na druhej strane majú chia semená nízky obsah kalórií, čo je ideálne pre chudnutie. Stačí ich pridať do vašich smoothies, zeleniny, džúsov či iných pokrmov.

22. Kapustovitá zelenina
Kapustovitá zelenina, ako je kel, rukola, brokolica, reďkovka, čínska kapusta, karfiol žerucha, kapusta, zeler či horčica, obsahuje vysoké množstvo vitamínu C,kyseliny listovej (dôležitá živina pre tehotné ženy), karotenoidov a vlákniny.

Na druhej strane sa vyznačuje nízkym obsahom tukov a kalórií.

Tieto druhy zeleniny pomáhajú tráveniu, urýchľujú úbytok hmotnosti a poskytujú telu potrebné množstvá mnohých dôležitých živín.

23. Škorica
Škorica sa tradične používa v kulinárstve i ľudovej medicíne už celé stáročia.

Je bohatá na antioxidanty, ktoré upokojujú zápaly a zabraňujú poškodeniam vyvolaných voľnými radikálmi.

Jej pravidelná konzumácia znižuje hladinu zlého LDL cholesterolu, hladiny glukózy v krvi nalačno a zvyšuje svalovú hmotu.

Pomáha tráveniu, pretože spomaľuje trávenie sacharidov v tráviacom trakte a znižuje množstvo glukózy, ktoré vstupuje do krvného obehu po jedle.

Môžete si ju pridávať do vašich zákuskov a dezertov, ale aj iných jedál, kde sa to hodí. Výborná je zmiešaná s medom.

24. Čili papričky, feferóny
Čili papričky obsahujú látku kapsaicín, ktorý je silnou aktívnou zložkou potláčajúcou chuť do jedla a podporuje spaľovanie tukov.

Konzumácia feferónok do veľkej miery stimuluje stratu hmotnosti. Vytvára nielen pocit pálenia v ústach, ale tiež spaľuje tuky procesom známym ako termogenéza. Dochádza k tomu už 20 minút po jedle.

Zásady pri chudnutí
Ak chcete schudnúť, dodržujte týchto 6 zásad:

1. Rozmanitosť – uistite sa, že konzumujete rôzne výživné potraviny

2. Adekvátnosť – množstvo potravín, ktoré konzumujete, by malo zodpovedať úrovni vašej fyzickej i duševnej aktivity

3. Hustota živín – konzumujte potraviny bohaté na živiny,pretože znižujú spotrebu vysokoenergetických potravín s nízkym obsahom živín

4. Striedmosť – kontrolujte svoju telesnú hmotnosť tým, že budete konzumovať menšie alebo stredne veľké porcie jedál, no častejšie

5. Vyváženosť – neprejedajte sa žiadnym druhom jedla alebo potraviny

6. Kontrola energie – mali by ste vedieť, aké množstvo energie potrebujete bez toho, aby ste prekročili vašu potrebu kalórií

Záver
Konzumácia v tomto článku uvedených potravín vám pomôže spáliť tuk a urýchliť chudnutie.

Uistite sa zároveň, že pijete dostatok vody, aby ste hydratovali telo. Dodržujte tieto zásady pre dosiahnutie rýchlejších a hlavne trvalých účinkov.

ZDROJ: vylectese.cz