Toto sa Čaputovej nepodarilo: Pokrčené šaty, kapela na palube špeciálu a zmena protokolu

Nová prezidentka a vôbec prvá žena v úrade Zuzana Čaputová dodržala tradíciu a jej prvou destináciou, ktorú ako hlava štátu navštívila, bolo Česko. Včera dorazila do Prahy, deň pred svojimi 46-timi narodeninami rokovala s prezidentom Milošom Zemanom (74), ktorý o nej vyhlásil, že je “mladá a krásna”. Z politického hľadiska sa jej návšteva zaobišla viac menej bez problémov, slovenská tlač si ale predsa len niekoľko drobností všimla. Čaputová to zase “schytala” za šaty, (ex) priateľa Petera Konečného a kapelu na palube prezidentského špeciálu.

1. Zase tie šaty
Čaputová nie je v úrade ani týždeň a už má na konte dva škandály, obe sa týkajú nešťastného výberu šiat. O slovenskej prezidentke sa väčšinou v médiách píše ako o “pôvabnej blondínke”, ani ona sa ale nevyvarovala niekoľkých módnych prešľapov.

Asi najväčšiu kritiku zožala za bledomodré šaty od návrhára Borisa Hanečku, v ktorých skladala prezidentský sľub. Stylisti boli nekompromisný a neobmäkčila ich ani symbolika, ktorú malo zdobenie výstrihu a rukáve, mašľa mala predstavovať rieku Dunaj. Verdikt bol jasný, Čaputovej šaty skrátka nesedeli.

Nepotešila ani smaragdovo-zeleným modelom, rovnako od Hanečku, v ktorom priletela do Prahy. Šaty boli evidentne z krčeného materiálu a hoci sa prezidentka snažila – z Bratislavy smerovala v čiernom a prezliekla sa až na palube, vedľa nažehleného Zemana a vojakov v uniforme, pôsobila “pokrčene”.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk