Mimoriadne smutná správa: Zomrela legenda z hollywoodských trhákov

Jeho prenikavý a desivý pohľad poznajú všetci milovníci akčných filmov 80. a 90. rokov. Známy herec sa preslávil nielen neprehliadnuteľným vzhľadom, ale najmä tým, že bol frekventovane obsadzovaný do úloh zloduchov a záporákov. Bohužiaľ sa už v žiadnom ďalšom filme neobjaví. Zomrel na komplikácie po prekonanej mŕtvici.

Začal pracovať pôvodne ako novinár. Žurnalistiku však zavesil v 70. rokoch na klinec a dal sa na herectvo. Preslávil sa najmä rolou kumpána Ala Caponeho a taktiež neslávne známeho gangstra Franka Nittiho v slávnom filme Briana De Palmy Nepodplatiteľní.

Hviezda béčkových filmov
Vo westerne Bledý jazdec sa zase postavil Clint Eastwood. Vzhľadom k svojmu vzhľadu bol ideálnym hercom pre stvárnenie zloduchov. Najmä v 80. a 90. rokoch sa objavil v množstve béčkových sci-fi, hororoch a akčných filmoch. Jednalo sa často o snímky týkajúce sa bojového umenia.

Medzi známejšie obsadené role v ktorých si zahral patria Biela Čína, Martial Law 2, Lunar Cop, Delta Force 2: Kolumbijská spojka, Vládca podsvetia, Cyborg 2: sklenené tieň, Diplomatická imunita, seriál Akty X alebo v neskorších rokoch Chvenie 4: Začiatok legendy a Hory majú oči.

Viete o kom je reč? Čítajte ďalej…

Článok pokračuje na ďalšej strane.