Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Šokujúca správa z RTVS: 30-ročná režisérka spáchala samovraždu! - Škandál ! Woman

Šokujúca správa z RTVS: 30-ročná režisérka spáchala samovraždu!

Z umeleckého prostredia filmu a dokumentaristiky dorazila zarmucujúca správa. Samovraždu spácahala len 30-ročná režisérka, ktorá mala celý život aj kariéru pred sebou.

Patrila medzi najväčšie talenty najmladšej generácie slovenských dokumentaristov. Najviac ju bavilo ohmatávať krehkú hranicu medzi hraným a dokumentárnym filmom. Robila to netradične a s osobitým vizuálnym videním. Zomrela vo veku 30 rokov, správu o tom priniesol denník SME.

Okrem réžie dokumentárnych filmov sa venovala príprave pravidelných kultúrnych relácií Umenie pre RTVS. Spolupracovala na multimediálnych stvárneniach a projekciách pre inscenácie v SND, na starosti mala i réžiu slovenskej audioknihy Ruzká klasika od Daniela Majlinga.

Režisérka  pracovala na viacerých dokumentárnych projektoch spolu s oceňovaným fotografom a kameramanom (donedávna i životným partnerom), 47-ročným Martinom Kollárom.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojsme.sk