Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Domáci recept na bezbolestné odstránenie fibrómov, bradavičiek a iných kožných výrastkov - Škandál ! Woman test

Domáci recept na bezbolestné odstránenie fibrómov, bradavičiek a iných kožných výrastkov

Fibrómy a bradavice sú spontánne vznikajúce výrastky kože. Ide v podstate o nezhubné nádory vytvorené zo spojivového tkaniva. Vyzerajú ako malé uzlinky a veľkosťou sa líšia od 1 mm až po 1 cm.

Zvyčajne mávajú to isté sfarbenie ako okolitá koža, no niekedy môžu byť aj svetlejšie. Nie sú nebezpečné, avšak keď ich je priveľa, stáva sa z nich kozmetický a estetický problém.

Na ktorých miestach a prečo sa tvoria fibrómy a bradavice
Najčastejšie sa tieto kožné výrastky tvoria na krku, pod pazuchami, kolenami, prsiami, na bruchu, prípadne okolo očí a na očných viečkach.

Hoci toto sú najobvyklejšie miesta ich výskytu, vytvoriť sa môžu takpovediac na ktorejkoľvek časti tela. Zvyčajne tam, kde sa pokožka ohýba alebo častejšie šúcha.

Dá sa povedať, že takmer každý človek má aspoň jeden takýto kožný útvar. Nejde teda o nič mimoriadne. U niektorých ľudí sa neraz vyskytujú stovky takýchto výrastkov.

Niekedy sa fibrómy môžu zapáliť či dokonca krvácať alebo zväčšovať. Ich počet a veľkosť sa zvyšuje postupne s pribúdajúcim vekom.

Hoci presný mechanizmus ich vzniku nie je úplne jasný, za hlavnú príčinu sa považujú tukové depozity a tiež pôsobenie niektorých druhov vírusov.

Ako sa robí klasické odstránenie bradavíc a fibrómov
Ich odstraňovanie robia zvyčajne dermatológovia pomocou tekutého dusíka, laseru alebo chirurgicky.

Uvedené procedúry sa vykonávajú zvyčajne počas zimných mesiacov, kedy je menší výskyt slnečného žiarenia a potenia sa.

Po ich odstránení sa na ošetrované miesto zvykne aplikovať lokálne antibiotikum, aby sa predišlo infekciám.

Taktiež je vhodné sa počas 5 dní vyhýbať zvýšenej fyzickej námahe, aby sa obmedzilo potenie a fyzická stimulácia ošetreného miesta na pokožke.

Odstránenie bradavíc a firbómov sa často musí opakovať, keďže sa zvyknú po klasických lekárskych procedúrach znova objaviť.

A ako sa ich zbavíte domácou metódou? Čítajte ďalej…

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojejak.cz