Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
Čaputová v lodičkách či teniskách zaujala v MHD aj zahraničí. FOTO - Škandál ! Woman

Čaputová v lodičkách či teniskách zaujala v MHD aj zahraničí. FOTO

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sama upozorňuje, že ženy v politike to majú ťažšie. Zatiaľ čo u mužov sa toľko nerieši, aký majú oblek, a len čas od času zaujmú výstrelkom vybočujícím za sveta “Kravaťák”, političky čelia zvýšenému záujmu o to, čo nosia na sebe.

Na známom slovenskom festivale Pohoda sa Čaputová nedávno nechala počuť, že dôležitejšie ako oblečenie či účes sú konkrétne oznámenia a ich obsah. Sama však priznala, že so svojím tímom rieši aj oblasť vizáže.

A zdá sa, že už našli Čaputová a spol. istý koncept, ktorý obmieňajú skôr sporadicky, čo sa prejavilo aj pri jej prvých zahraničných návštevách. Ako sa reprezentovala?

1. Čaputová za dámu aj ležérnejšie
Okrem Česka to boli aj ďalšie susedné krajiny – Maďarsko a Poľsko – kam už Zuzana Čaputová stihla zavítať. A vždy sa našla tá či ona poznámka k jej vizáži. Vo všetkých prípadoch volila jednoduché šaty – vždy iba jednej farby. Od zelenej v Česku, cez modrú v Bruseli po bielu v Poľsku.

“Objektívne ženy v politike to majú náročnejšie. Sme veľmi hodnotené z hľadiska toho, aké máme vlasy, aké máme šaty, prípadne či sa pokrčila cestou za 10 minút v aute. Je to iný predmet záujmov ako u mužov, trochu mám pocit, že sa to preceňuje, “uviedla Čaputová na festivale Pohoda.

Otvorene však pripustila, že rieši aj vizáž. Ide skrátka o nevyhnutnosť. “S mojím tímom túto stránku nepodceňujeme, chápem, že aj týmto spôsobom reprezentujem krajinu , takže sa snažím aj tomu venovať pozornosť. Pokiaľ ale prevládne hodnotenie oblečenia nad obsahom, ktorý sme starostlivo pripravovali, tak to mi je trochu ľúto, “doplnila Čaputová.

Priamo na Slovensku pritom zaujala ležérnejším oblečením. A to nielen na festivale Pohoda, ale aj v momente, kedy naposledy vyrazila do MHD a zviezla sa električkou. Šaty hlavy štátu zhodnotil stylista Lukáš Almássy.

2. Ostro sledovaná inaugurácia
Čaputová zožala pochvaly, ale aj kritiku za zvolený materiál, kedy šaty po čase začali vyzerať ako pokrčené.

Stylista Almássy: “Pastelová farba puzdrových šiat je správny výber. Zvolený materiál sa bohužiaľ rýchlo krčí , aj keď vrchný detail šiat správne priťahuje pozornosť k tvári a odťahuje pozornosť od spodnej časti tela. “Práve to je pritom rys, ktorý sa u šiat Čaputovej objavuje častejšie.

3. Prvýkrát oficiálne v Česku
Prvú zahraničnú štátnu návštevu absolvovala Zuzana Čaputová v Prahe , kde sa po červenom koberci prešla s Milošom Zemanom, ktorému nechýbala tradičná palička, a tak musela Čaputová neraz zvoľniť krok, aby išli s prezidentom naďalej bok po boku.

Stylista Almássy: “Pastelová zelená s pomerne hlbokým, ale úzkym výstrihom na šatách na Hrade podľa mňa splnila očakávania elegantnosti. Do zvonu končiace šaty so zášivkami po stranách sú príjemný detail. Aj u týchto šiat by som ale pozmenil vybraný materiál, aby stále držal tvar a toľko sa nekrčil. ”

Kým priamo v Prahe hovorila Čaputová čisto diplomaticky, neskôr práve pred festivalovými divákmi priznala, že s prezidentom Zemanom budú mať k rade vecí rozdielne postoje . “Je to človek, ktorý v politike mnohé zažil. Má veľmi silné, veľmi vyhradené názory na mnoho vecí. Správal sa ku mne veľmi priateľsky a s veľkým rešpektom. Je zrejmé, že na mnohé veci máme a budeme mať rôzne názory, “ pripustila Čaputová, ktorej sa v Česku dostalo vrelého prijatia. A to aj na Kampe, kde pre ňu usporiadali koncert Zuzana nie je sama doma. Pivom si tam s ňou pripil kňaz Tomáš Halík . A slovenská prezidentka opäť ukázala aj niečo zo svojej ležérnosti.

6. Na Pohode na pohodu
Kým sa Čaputová nabudúce chystá na Ukrajinu, o ťažšom osude žien v politike, čo sa drobnohľadom nad ich šatníkom týka, sa rozhovorila na spomínanom hudobnom festivale Pohoda.

Stylista Almássy: “Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová mimo kanceláriu upustila formalitu a zvolila slušivé dlhé letné šaty, pohodlnú obuv a kabelku na nevyhnutnosti. Jediné, čo by som pridal, je širší opasok na zvýraznenie ženských kriviek. Outfit inak spĺňa a podporuje názov festivalu. Proste pohoda. “

Sama Čaputová bola z priebehu festivalu takmer dojatá. Za silný zážitok označila potlesk, ktorý sa jej dostal na začiatku debaty so Štefanom Hríbom.

“Stretla som aj veľa milých ľudí z mimovládnych organizácií, ktorí sa venujú mimoriadne dôležitým aktivitám , čo si veľmi vážim,” uviedla prezidentka. Na rozdiel od prezidenta českého, ktorý rôzne “neziskovky” naopak s obľubou kritizuje.

FOTOGALÉRIA:

Zdrojblesk