Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/f/3fdcc1c7-624e-48bc-aa23-eec84800ad93/skandalwoman.sk/web/wp-config.php on line 70
6 potravín, ktoré môžete použiť v starostlivosti o vašu pleť! - Škandál ! Woman test

6 potravín, ktoré môžete použiť v starostlivosti o vašu pleť!

Krásna pleť je niečo, po čom túži snáď každá žena, no niekedy je veľmi ťažké ju dosiahnuť. Produkty určené na starostlivosť o pleť môžu byť niekedy až príliš drahé a taktiež môžu spôsobiť mnoho vedľajších účinkov. Sú tu však oveľa jednoduchšie riešenia, ako docieliť krásnu a zdravú pleť!

Zabudnite na predražené krémy a gély, ktoré vám aj tak nepomáhajú. Zamierte sa na to, čo vašu pleť rozjasní a dodá ja presne to, čo potrebuje. A to na prírodnej báze. Avšak, neviete, kde začať? Pomôžeme vám!

Máme tu pre vás ZOZNAM POTRAVÍN, ktoré vašej pleti dodajú potrebné živiny a budú ju chrániť!
  • Banány

Banány sú skvelým riešením pri hydratácií pleti, pretože sú bohaté na draslík. Okrem toho obsahujú veľké množstvo vitamínu B, ktorý pomáha pri boji proti starnutiu pokožky.

  • Med

Med je bohatý na antioxidanty, ktoré pleť nie len čistia, ale aj chránia pred škodlivými baktériami. Túto potravinu môžete na pleť naniesť priamo a použiť ju ako masku. Vašu pleť zanechá jemnú a rozjasnenú!

  • Papája

Papája je skvelá najmä preto, že je prírodným scrubom. Vašu pleť zbaví všetkých nečistôt a odumretých kožných buniek a naviac obsahuje vitamín A a C, ktoré pleť chránia pred nebezpečnými UV lúčmi, jemnými líniami a vráskami.

  • Jablko

Jablká známe najmä pre svoj vysoký obsah vitamínu C majú na pleť skvelé sťahovacie a tónovacie účinky. Toto ovocie pomáha bojovať proti voľným radikálom, ktoré môžu spôsobovať predčasné starnutie pokožky. Na pleť si stačí pomocou vaty či kozmetického tampóniku naniesť trošku jablkovej šťavy a do pleti sa ihneď dostanú všetky živiny, ktoré potrebuje.

  • Horká čokoláda

Nejeden článok hovorí o tom, koľko blahodárnych vlastností má práve horká čokoláda. Je bohatá na antioxidanty, ktoré vyživujú a hydratujú pokožku a tak práve ľudia, ktorí tento typ čokolády konzumujú najviac majú menšiu pravdepodobnosť suchej pokožky. Konzumácia malého kúsku horkej čokolády môže prispieť k tomu, že vaša pleť bude krajšia ako nikdy predtým!

  • Vajcia

Konzumácia vajec alebo ich aplikovanie na pleť vo forme masky má mnoho blahodárnych účinkov na pokožku! Vajíčka sú skvelým zdrojom vitamínu A, ktorý napomáha regenerácií zničenej pleti.

Ktorú z potravín ste sa rozhodli pridať do Vašej starostlivosti o pleť? Ak sa Vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať!

zdroj: vlastné foto: pixabay.com