Zásadný zvrat v kauze pašeráčky Terezy: Prihlásil sa obžalovaný komplic, ktorý bol na úteku!

Nečakaný vývoj má prípad Češky Terezy Hlůškovej, ktorá bola prvostupňovým súdom v Pakistane odsúdená za pašovanie 9 kíl heroínu k viac ako osemročnému väzeniu. Súdu sa teraz prihlásil jeden z obžalovaných, ktorý bol doteraz na úteku. Akú úlohu hrá v prípade a čo to znamená pre Terezu?

Aké to bolo dnes prekvapenie, keď sa na súde v pakistanskom Láhaure zjavil Aftab Anwer Bhatti, teda muž, ktorý figuruje v Terézininom prípade ako vodič, ktorý ju v osudný deň odviezol na letisko aj s kufrom, v ktorom bolo neskôr objavené cez deväť kíl heroínu. Bol to tiež jeho byt, v ktorom Tereza trávila posledné chvíle pred odletom. Cestovať mala z Láhauru cez Abu Zabí do Írska.

Anwer Bhatti je obžalovaný z napomáhania Tereze a jej komplicovi Shoaib Ahmedovi, ktorý bol však pre nedostatok dôkazov oslobodený spod obžaloby. Tá tvrdila, že mal pre “modelku” Terezu zabezpečiť ubytovanie a zorganizovať fotenie módnych fotografií. Bhatti mal potom poskytnúť ubytovanie a postarať sa o odvoz Terezy na letisko. Čítajte ďalej…

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk