Viktorka († 2) rozdrvil strom v kočíku na dovolenke v Grécku. Matka je v šoku. FOTO

Celkom sedem životov si vyžiadala ničivá búrka, ktorá sa v stredu v noci prehnala gréckym polostrovom Chalkidiki. Skazu neprežili dvaja Česi, dvaja Rumuni, dvaja Rusi a jeden Grék. Tragické úmrtie postretlo ruského otca, ktorý sa pri hoteli prechádzal s malým synom v kočíku – na dvojicu spadol masívny strom. Jeho manželka je v kompletnom šoku, v Grécku sa jej venujú psychológovia.

Ivan a Galina Petrenko z Ruska sa na Chalkidiki vydali sa svojimi tromi deťmi. Túžili po bežnej dovolenke, kde sa budú chodiť kúpať k moru a spoločne tráviť čas. Až do stredajšieho večera sa im to darilo. Ale potom prišla búrka.

Galina v tú chvíľu sedela v hoteli s najmladším a najstarším dieťaťom. Ivan, univerzitný učiteľ práva, bol na vonkajšej prechádzke s prostredným potomkom – dvojročným Viktorom, ktorý sedel v kočíku. Keď sa začal dvíhať vietor a začalo pršať, Ivan zrýchlil v kroku a ponáhľal späť na izbu. Ako ale bežal v tme, nevšimol si, že jeho smerom padá strom a ako jeho, tak malého Viktora doslova rozdrvil zaživa.

“Ich telá boli odvezené na blízku kliniku, kde lekári uviedli, že im nie je pomoci. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zaistili rýchly prevoz rodiny do jej vlasti, “uviedol vo štvrtok popoludní Alexander Shcherbakov, ruský generálny konzul v Grécku.

Konzulát Galine ihneď po incidente zaistil psychologičku, ktorá sa žene snaží pomôcť. “Je vo veľmi ťažkom emocionálnom stave. Má dve malé deti, snažíme sa ju hlavne chrániť, “povedala pre ruskú televíziu 1TV psychologička Olga Prokofieva.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk