TO, čo spravil otec pre svojho chorého syna, vás chytí za srdce!

Pre rodiča nie je nič horšie, ako keď je choré jeho dieťa. Nikdy by sme sa nechceli pozerať na to, ako trpí, ale musíme sa zmieriť, že aj takéto veci sa stávajú. Unilad informoval o úžasnom ockovi, ktorý svojmu synovi prejavil súcit naozaj originálnym spôsobom. Veď pre koho iného by sme sa mali obetovať, keď nie pre deti.

Joeymu diagnostikovali supravalvulárnu stenózu aorty, ktorá spôsobuje zúženie veľkej cievy, ktorou krv zo srdca putuje do tela. Jeho jediná šanca na život bola operácia, ktorú absolvoval v máji a trvala 8 hodín.

„Pre 6-ročného chlapca alebo akékoľvek iné dieťa je veľmi náročné absolvovať takýto typ zákroku,“ povedala Joeyho matka Leanne. Keď chlapček uvidel svoju jazvu na hrudi, opatrne sa opýtal: „To je to miesto, kde mi zachraňovali moje srdiečko?“ Rodičia mu na to odpovedali, že na to, čo prežil, by mal byť hrdý a nemal by sa za to vôbec hanbiť.

Jeho staršiemu bratovi Harleymu bola rovnaká diagnóza stanovená ešte v maternici, u Joeyho spozorovali prvé problémy so srdiečkom 14 týždňov po narodení. „Od chvíle, keď sa prvýkrát narodili, mi lekári povedali, že s tým nemôžu nič robiť a musíme sa s ich diagnózou naučiť žiť,“ hovorí matka dvoch bojovníkov a jedným dychom pokračuje:

Článok pokračuje na ďalšej strane.