Samovražda režisérky Rumanovej († 30): Prečo to urobila? Slová, z ktorých mrazí!

Nad jej predčasným a hlavne dobrovoľným odchodom zo života všetci neveriacky krútia hlavou, a v jej okolí sa šušká, že dlhodobo bojovala s depresiami, ktorými rozhodne neprispel rozchod s Kollárom.

“Keďže samovraždy končia smrťou, nikdy sa presne nedozvieme motiváciu človeka k tomuto činu. Dôvody môžu byť vnútorné, teda depresie alebo duševná choroba, “ prezradila slovenskému magazínu Plus Jeden Deň psychiatrička a sexuologička MUDr. Danica Caisová.

“Ženy však častejšie páchajú iba samovražedné pokusy, dokonané samovraždy sú doménou mužov. U žien je to skôr ako volanie o pomoc. Má problém, upozorňuje na neho, snaží sa, aby okolie videlo, že sa necíti dobre. Potom volí tento spôsob, aby na seba upozornila. “

“Samovraždy sú jedna veľká záhada, čo sa vlastne deje, čo vedie človeka k tomu, že naozaj uvažuje o konci života. Náhly skrat býva najčastejšie pri duševných chorobách, u duševne zdravých ľudí to tak nie je. Tam sa zbierajú negatívne pocity, až preváži túžba zomrieť. Depresia je strašná choroba, pretože vedie k obrovskému duševnému utrpeniu, ktorého sa onen dotyčný človek nedokáže zbaviť. Preto sa rozhodnú ukončiť život smrťou, ktorá ich oslobodí od utrpenia, “ dodala psychiatrička.

“Možno to bolo jej krehkosťou, nadmernou citlivosťou. Odráža sa to v talente, čo nie je zvládnuteľné v bežnom živote, “ uviedol jej kolega a pedagóg Jaro Vojtek, ktorého smrť talentovanej mladej ženy značne zasiahla.

FOTOGALÉRIA:

Zdrojblesk