Mrazivé FOTO smrti obletelo svet! Dvojročné dievčatko zahynulo v objatí s otcom (†26). Matka sa prizerala

Šokujúcu fotku, ktorá dokumentuje zúfalú snahu Stredoameričanov dostať sa do Spojených štátov, zverejnili médiá v USA. Na fotke sú telá Salvádorčana († 26) a jeho 23 mesačného dievčatka, ktorí sa na ceste za lepším životom utopili, keď sa pokúšali prebrodiť rieku Rio Grande a dostať sa do Texasu. Podobná snímka trojročného Sýrčana pred niekoľkými rokmi otriasola Európou, napísal denník The Guardian.

USA sa stretávajú s nárastom nelegálnych migrantov zo Strednej Ameriky , prezident Donald Trump sa ich prílivu snažil zabrániť prísnou politikou nulovej tolerancie, ktorá viedla k rozdeľovaniu rodín aj tým, že na hranice s Mexikom poslal niekoľko tisíc vojakov. Stredoameričanov ale z domovov ženie strach o život a bieda, radšej budú riskovať náročnú cestu do USA, než aby zotrvali vo svojich krajinách.

Púť do USA sa stala osudnou Oscarovi Albertovi Martínez Ramirezovi a jeho dcére Valerii , otec s dcérou zomreli v náručí, aj na fotografii je vidieť, ako sa k nemu dievčatko do poslednej chvíle túlilo. Ich telá našli na brehu rieky neďaleko mexického mesta Matamoras, len niečo málo cez kilometer od ich “amerického sna”, texaského mesta Brownsville.

Novinárka: Snažil sa zachrániť dcérku
Do Mexika podľa miestnej novinárky Julie Le Ducovej píšucu pre denník La Jornada, dorazil Ramírez v nedeľu. Dúfal, že sa mu u amerických úradov podarí požiadať o azyl, zistil však, že proces môže trvať aj niekoľko mesiacov, možno rok. Preto sa podľa Le Ducovej rozhodol do USA dostať nelegálne a preplávať rieku. Zo Salvadoru ho okrem dcéry sprevádzala tiež manželka Vanessa Avalosová.

“Rieku najprv preplával Ramiíez s dcérou, dievčatko nechal na americkom brehu a vrátil sa späť pre ženu. Lenže dcérka vbehla do vody za ním, on sa obrátil, aby ju zachránil, ale strhol ich prúd. Utopil sa, keď skúšal zachrániť svoju dcéru, “ zhrnula Le Ducové, ktorá spolupracuje s matamoraskou políciou.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk