Eliške († 33) sa snažili pomôcť Česi aj Slováci: Otrasná smrť po operácii!

Príbeh Elišky, pre ktorú zháňal krv jej manžel Martin na sociálnych sieťach, zasiahol takmer celý svet. Eliška, ktorá bola na vysnívanej dovolenke na Bali, keď začala krvácať do žalúdka, náhle zomrela vo štvrtok údajne na srdcové zlyhanie. Tridsaťtriročnej Češke bola v januári diagnostikovaná rakovina slinivky a podľa slov hovorcu nemocnice bola prijatá v zlom stave. Mala infekciu, bola anemická a podvyživená!

Češka Eliška si druhým týždňom užívala dovolenku na exotickom ostrove Bali, keď náhle omdlievala a začala zvracať. V sobotu preto bola prevezená do nemocnice v Kute, jej stav bol však vážny, a tak bola transportovaná do všeobecnej nemocnice v Denpasar. Keď sa o vážnom stave svojej manželky dozvedel jej manžel Martin, nasadol na lietadlo a letel za ňou.

Na mieste sa dozvedel, že je nutné, aby jeho manželka, ktorá mala vnútorné krvácanie, podstúpila operáciu. Ovšem potrebovala transfúziu. Problém však bol, že Eliška mala krv Rh negatív a obyvatelia indonézskeho ostrova majú väčšinou Rh pozitív. Zúfalý Martin preto využil silu sociálnych sietí, kam napísal, či sa niekto s takým krvným faktorom nezdržuje na Bali.

Za pár hodín sa mu podarilo pre Elišku krv zohnať. Tridsaťtriročná Češka následne podstúpila operáciu a zdalo sa, že príbeh, ktorý zasiahol pomaly celý svet, bude mať šťastný koniec. Vo štvrtok sa však všetko zmenilo.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Zdrojblesk