Agáta Prachařová urazila dojčiace matky: Na sociálnych sieťach tým rozpútala peklo

Agáta Prachařová (34) urobila niečo, čo sa dá prirovnať k pichnutiu do osieho hniezda. Prehovorila o dojčení, na ktoré má jasný názor – dojčiť deti je nutné len do pol roka.

Dojčenia trojročných detí je podľa nej úchylné. Tým rozpútala na sociálnych sieťach peklo a ľudia sa slovne preťahujú o to, kto má na dojčenie správny názor.

Dojčenie je veľmi naliehavá tému, ktoré vždy rozprúdi diskusiu. Toho si je zrejme dobre vedomá aj Agáta Prachařová , ktorá v rozhovore pre server Blesk.cz na túto tému otvorene prehovorila.

“Keď niektoré ženy nemajú mlieko vôbec, nemusia hneď páchať samovraždu,” začala modelka jemne. Ostrých slov sa Agáta nikdy nebála a rovnako je to aj dnes.

“Dojčenie do troch rokov mi príde proste úchylné, to pokojne poviem, aj keď ma za to asi niektoré matky budú chcieť zožrať. Proste mi to nepripadá v poriadku, “uviedla Prachařová. Vyjadriť sa zrejme chcela po skúsenosti, ktorú zažila pred rokmi so svojím synom.

“Keď som viedla Kryšpína do škôlky, boli tam matky, ktoré sa pýtali, či môžu prísť svoje dieťa počas prestávky nadojčiť. To mi príde choré. Jasne, je to každého vec, ale ja som toho názoru, že keď ide dieťa do škôlky, malo by už na desiatu jesť napríklad chleba, “dodala.

Presne ako povedala, tak sa aj stalo a niektoré matky sa do nej na sociálnych sieťach poriadne opreli. Tým ale prišli oponovať ľudia, ktorí s Agátou súhlasia. Na Facebooku sa tak strhla internetová vojna, počas ktorej sa komentujúce preťahujú, koho názor je správny. Na ich výroky sa pozrite v galérii.

FOTOGALÉRIA: